Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » Wilson BLX Six One 95
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Wilson BLX Six One 95   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Najnowszy model Wilsona jest następcą serii KFactor. Rakieta jest przeznaczona dla graczy zaawansowanych obdarzonych bardzo dobrą techniką. W naszym teście sprawdzimy czy faktycznie warto sięgnąć po łatwiejszą  odmianę rakiety Rogera Federera.

Zawartość:

Modelem tym grają: Mardy Fish, Philipp Kohlschreiber

 

PARAMETRY:

Materiał: Braided Carbon/Kevlar/Carbon/Basalt

 

Pow. główki: 630cm2/ 95 cali kw.

Waga: 332 g

Balans: 305 mm

Sztywność: 67 ra

Długość: 685 mm / 27 cali

Ilość strun: 18 x 20

 

 

Design


Wilson nie szokuje swoim wyglądem jak model Aero Pro Babolata, jednak w naszym uznaniu nie jest to absolutnie wada tej rakiety. Wilson BLX SixOne wygląda klasycznie a zarazem świeżo.

 

Nasza ocena: ****

 

Technologia

 

W najnowszej serii  Wilson wprowadził nową technologie BLX – opiera się on na zastosowaniu bazaltu – naturalnej skały wulkanicznej. W praktyce nowy materiał znakomicie tłumi drgania oraz wibracje, co znakomicie wpływa na poprawę czucia oraz zwiększa komfort gry.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Znakomita dynamika przy serwisie jak również podczas gry z końca kortu. Podczas gry miałem wrażenie, że piłka ma znakomite „odejście”. Niestety, żeby skorzystać z możliwości jakie daje nam ten model to oprócz znakomitej techniki trzeba być również  dobrze przygotowanym fizycznie z uwagi na dość dużą wagę rakiety. Nie jest to niestety rakieta stworzona do gry top spin. W tej kategorii ustępuje testowanym konkurentom – wpływ na to ma jej waga oraz wyważenie na „rączkę”.

 

Nasza ocena ***

 

Kontrola

 

To zdecydowanie największy atut tej rakiety. Znakomita kontrola uderzeń z końca kortu, świetne czucie piłki przy woleju sprawiają, że jest to znakomity wybór dla osób preferujących agresywny styl gry. Wilson jest najbliżej poziomu Heada Presigea

 

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

 

Nowy system BLX znacznie poprawił komfort gry. Dosłownie po kilku uderzeniach „rozumieliśmy się z Wilsonem”znakomicie. Podczas gry nie czułem, że ta rakieta waży aż 332 g, duża w tym rola znakomitemu wyważeniu oraz nowemu systemowi. Mniejsza główka niż u konkurentów wymaga od nas większych umiejętności technicznych- trzeba trafiać centrycznie.

 

Nasza ocena ****

 

Uniwersalność

 

Zdecydowanie odradzam wybór tej rakiety średniozaawansowanym graczom. Jeżeli gracz nie posiada dobrej techniki, to nie będzie w stanie wykorzystać znakomitych możliwości tego modelu – wówczas warto rozważyć kupno lżejszej wersji Team, która jest zdecydowanie łatwiejsza od naszego testowanego modelu. Model jest wyraźnie skierowany do zawodników, którzy mają w dobrym stopniu opanowaną technikę gry.

 

Nasza ocena ***

 

Podsumowanie:

 

Znakomita dynamika i kontrola. Rakieta stworzona dla zaawansowanych graczy preferujących agresywny styl gry.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 4970
Dalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.