Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » Head YOUTEK Radical Pro
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Head YOUTEK Radical Pro   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Zawodniczy model najbardziej popularnego modelu Heada. Testowany przez nas model wyposażony jest w najnowszy system YouTek, który jest stosowany również w pozostałych topowych modelach tej marki. Head Radical Pro jest  kierowany do osób preferujących agresywny styl gry ceniących sobie przy tym kontrolę. Więcej o tym modelu w dalszej części testu.


Zawartość:

Modelem tym grają: Andy Murray

 

PARAMETRY:

 

Materiał: Graphite/D30

 

Pow. główki: 645cm2/ 100 cali kw.

Waga: 315 g

Balans: 345 mm

Sztywność: 58 ra

Długość: 685 mm / 27 cali

Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

 

Najnowszy model nawiązuje wyglądem do swojego poprzednika. Head już od kilku modeli wprowadza do swoich rakiet tylko kosmetyczne zmiany w wyglądzie. Wygląd oceniamy na tym samym poziomie co testowanego Wilsona.

 

Nasza ocena: ****

 

Technologia

 

Tym razem w najnowszym modelu mamy do czynienia z systemem YouTek.  Według opisu system posiada zdolność wyczucia intencji gracza – dostosowuje się do gracza.  Przy szybkich uderzeniach rakieta staje się sztywniejsza w celu zwiększenia mocy, z kolei przy lżejszych uderzeniach rama staje się bardziej miękka- dając większe czucie.  W praktyce nowy model wypada korzystniej na tle znakomitego poprzednika stąd nasza ocena:

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Świetna dynamika przy uderzeniach z linii końcowej.  Bez problemu można posyłać płaskie mocne piłki, jak również z łatwością można nadać piłce dużą rotację. Wrażenia porównywalne do rakiety Babolata.

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

W tej kategorii również zbiera bardzo wysokie noty.  Znakomite czucie  przy woleju, jak również przy agresywnej grze z końca kortu - fakt, że grając testowanym Wilsonem  kontrola jest jeszcze większa, jednak mimo to ten model usatysfakcjonuje bardzo wymagających graczy.

 

Nasza ocena ****

 

Komfort gry

 

Stabilność przy mocnych  uderzeniach, znakomite czucie przy lekkich dokładnych uderzeniach sprawiają, że już po kilku minutach znakomicie „rozumiemy się z rakietą”.  Pod tym względem ten model jest jeszcze bardziej dopracowany od swojego poprzedniego, stąd zasługuje na najwyższą ocenę.

 

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

 

Model znakomicie pasuje do graczy preferujących styl Andy Murraya – czyli gracza wszechstronnego. Jest tylko jedno „ale”, jeżeli ktoś ma zaległości techniczne polecam „łatwiejsze” modele Heada. Tą rakietą trzeba grać dobrze i  wówczas  trudno znaleźć w jej przypadku jakieś słabe strony.

 

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie:

 

Świetne właściwości w każdym elemencie gry. Idealny wybór dla graczy uniwersalnych, oczywiście pod warunkiem, że mają dobrze opanowane tenisowe abecadło.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 4149
Dalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.