Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » Head YOUTEK Prestige MidPlus
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Head YOUTEK Prestige MidPlus   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Do porównania wybraliśmy model MidPlus, który jest  najczęściej  wybierany przez zawodników przywiązanych do  serii Prestige. Od wielu lat Head Prestige  wyznacza standardy w zawodniczym tenisie wyróżniając się znakomitą kontrolą uderzenia. Czy nowy model  będzie w stanie utrzymać pozycję lidera?


Zawartość:

Modelem tym grają: Robin Soderling, Ernests Gulbis, Tommy Haas

 

PARAMETRY:

Materiał: Graphite/D30

Pow. główki: 632 cm2/ 98cali kw.

Waga: 320 g

Balans: 310 mm

Sztywność: 63 ra

Długość: 685 mm / 27 cali

Ilość strun: 18 x 20

 

 

 

Design

 

Wygląd prestiże bardzo zbliżył się do pierwszego modelu tej serii, co z pewnością zostanie bardzo dobrze przyjęte wśród fanów tej serii Heada. Rakieta wygląda klasycznie i w przypadku tego modelu nie powinno być inaczej.

 

Nasza ocena: ****

 

Technologia

 

Tym razem w najnowszym modelu mamy do czynienia z systemem YouTek.  Według opisu system posiada zdolność wyczucia intencji gracza – dostosowuje się do gracza.  Przy szybkich uderzeniach rakieta staje się sztywniejsza w celu zwiększenia mocy, z kolei przy lżejszych uderzeniach rama staje się bardziej miękka- dając większe czucie.  Wstosunku do poprzednika mamy jeszcze lepsze „czucie”  w każdym elemencie gry.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Jeżeli dysponujemy obszernym zamachem, wówczas wykorzystamy pełny potencjał tej rakiety. Head Prestige zawsze był kierowany do zawodników o znakomitej technice i nowy model nadal podąża tym torem. Grając Babolatem piła sama odchodzi od rakiety, z kolei w przypadku Heada zawodnik musi wykonać perfekcyjne uderzenie.

 

Nasza ocena ***

 

Kontrola

 

Lider wśród testowanych przez nas modeli. Przy każdym uderzeniu mamy wrażenie, że piła wyląduje dokładnie tam gdzie chcemy. Head Prestige postawił w tej kategori bardzo wysoko poprzeczkę. Spośród konkurentów najbliżej jego poziomu jest Wilson.

 

Nasza ocena *****

 

Komfort gry

 

Nie każdy może grać tą rakietą. Zdecydowanie odradzamy używania jej przez świetnie grających amatorów, gdyż braki techniczne mogą doprowadzić do przykrych kontuzji.

 

Nasza ocena ***

 

Uniwersalność


W tej kategorii również Prestige nie zebrał dobrych ocen. Nie polecamy tej rakiety osobom, które trzymają siękurczowo linii końcowej i uderzają piłkę z mocną rotacją awansującą. Z kolei na szybkich nawierzchniach, gdzie wymiany są krótsze, a piłki posyłane są nisko nad siatką Prestige jest w swoim „żywiole” głownie za sprawą znakomitej kontroli. Dużym ograniczeniem w tej rakiecie jest mały sweet spot, przez to tym modelem nie powinni grać nawet bardzo dobrze grający amatorzy.

 

Nasza ocena ***

 

Podsumowanie:

 

Idealny model dla profesjonalnych graczy prezentujących „perfekcyjną” technikę gry.  Zdecydowany lider pod względem kontroli uderzenia, niestety w pozostałych kategoriach Head nie zawsze dotrzymywał kroku mocnej konkurencji.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 4707
Dalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.