Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » Dunlop Biomimetic 300 Tour
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Dunlop Biomimetic 300 Tour   Data: 05 lutego 2013
Wstęp:

Dunlop kontynuuje serię rakiet dla zawodników i zaawansowanych graczy „300 tour”, dodając do nich technologię Aeroskin mającą zwiększać prędkość rakiety podczas uderzenia, HM6 Carbon, czyli strukturę o kształcie plastra miodu w celu zmniejszenia wibracji rakiety oraz zaopatrując rakiety w owijki bazowe w technologii Gecko-Tac.Zawartość:

Gra z głębi kortu 8.5/10

Pierwsze wrażenie przy uderzaniu tą rakietą, to jak mało mocy rakieta nadaje piłce, jak bardzo jest manewrowa i jak dużo kontroli nad piłką daje graczowi. Z wagą 320 gramów z naciągiem, silnemu balansowi na rączkę (6 pkt.) niskim „swingweight” mogłem być niezwykle agresywny w grze z końca kortu i uderzać piłki mocno bez obaw, że piłka wyląduje w aucie. Z łatwością generowałem rotacje w swoich uderzeniach mimo stosunkowo małej główki (296 cm kwadratowych) i gęstego utkania naciągu, choć nie było to tak dużo rotacji z jaką lubię grać. Bardzo podobało mi się, jak rakietą gra się slice, choć zajęło mi chwilę przyzwyczajenie się do zachowania rakiety przy tym uderzeniu. Rakieta ma stosunkowo mały sweetspot, co nie było dla mnie aż takim problemem, lecz uderzenie poza nim powodowało spory spadek mocy piłki, z drugiej strony pozwoliło wielokrotnie na to, że mimo nieczystego trafienia piłka pozostawała w korcie. Jedyną wadą jaką zauważyłem to delikatna niestabilność skrętna rakiety, która była najbardziej odczuwalna przy odgrywaniu silnie zagranych przez przeciwnika pilek. Po dociążeniu za pomocą taśmy ołowianej na godzinie 6 i 9 główki niestabilność właściwie nie była odczuwalna. Rakieta jest niezwykle wygodna przy uderzeniach, trafiając centralnie miałem wrażenie, że piłka wchodziła głęboko w naciąg, a wychodząc rakieta dawała to delikatne „chrupkie” uczucie, dając poczucie dużej kontroli nad piłką.

Wolej 8/10

Dzięki wysokiej manewrowości, z łatwością operowało mi się ją przy siatce. Rakieta zachowuje się niezwykle przyjemnie i stabilnie, mocne piłki dzięki niskiej mocy rakiety pozostawaly w korcie.

Serwis 9/10

Rakietą serwowało się mi po prostu fantastycznie, i był to bez wątpienia mój ulubiony aspekt tej ramy. Miałem uczucie, że moge posłać piłkę w każde miejsce pola serwisowego. Im mocniej zagrywałem pierwszy serwis tym lepiej rakieta się zachowywała. Przy drugim serwisie wcale nie było gorzej, z łatwością generowałem dużo rotacji, zagrywając przy tym piłkę z większą siłą niż innymi rakietami jakimi grałem.

Return 7,5/10

Retuny grało mi się naprawdę dobrze. Rakieta dawała dużo kontroli, przez co mogłem agresywnie i precyzyjnie returnować szczególnie drugi serwis. Napotkałem natomiast trochę kłopotów grając przeciwko mocno serwującym graczom, gdzie przy returnach dawała się we znaki delikatna niestabilnośc rakiety.

Podsumowanie

Rakieta przeznaczona dla graczy dobrych i bardzo dobrych, lubiących grać agresywnie z końca kortu, szukających rakiety dające dużo kontroli i mało mocy przy uderzeniach. Rakieta niezwykle komfortowa i manewrowa

Zalety

Świetna kontrola piłki, manewrowalność, serwis tą rakietą to czysta przyjemność. Rakieta ma moim zdaniem duży potencjał i jest świetną bazą do modyfikacji. Dobrze pasuje to mojego stylu gry, po dociążeniu rakietą grało mi sie dużo lepiej.

Wady

Niestabilność przy mocniejszych piłkach. Dla mnie zbyt lekka jak na rakietę „Tour”Maciek Jędrusik

 

 

Statystyka:
Przeglądano: 3591
Dalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.