Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » Pure Drive GT
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Pure Drive GT   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:

Według opisu katalogowego, rakieta jest przeznaczona dla graczy zaawansowanych jak również dla średnio grających amatorów. W dalszej części testu przedstawimy Wam prawdziwe oblicze jednej z najczęściej wybieranych rakiet Babolata.Zawartość:

Modelem tym grają : Kim Clijsters,  Igor Andreev

 

PARAMETRY:

Materiał: Grafit / Tungsten

Pow. główki: 645 cm2/ 100 cali kw.

Waga: 300 g

Balans: 327 mm

Sztywność: 70 ra

Długość: 685 mm / 27 cali

Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

 

Nowy Pure Drive może się podobać. W stosunku do swojego poprzednika rakieta wygląda dużo nowocześniej, a przy tym wciąż nawiązuje kolorystyką do pierwszego modelu z tej serii.

 

Nasza ocena: *****

 

Technologia

 

W najnowszej serii  oprócz znanych z  już w poprzednim modelu systemów: Woofer oraz Cortex, Babolat wprowadził nowy system konstrukcji ramy GT – Graphite Tungsten (grafitowo/wolframowa konstrukcja ramy). Nowy system  sprawia, że obecny model jest jeszcze bardziej stabilny w stosunku do poprzednika.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Dynamika gry to największy atut tej rakiety. Podczas gry testowej nie czułem,  różnicy w stosunku do modelu AeroPro Drive. Piłka znakomicie „odchodzi” , z dużą łatwością nadawałem również piłce rotację awansującą.

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

Grając wcześniej Headem Prestigem – liderem w tej kategorii, wrażenia  z gry Pure Drivem nie są najlepsze. Początkowo ciężko było mi precyzyjnie trafić mocną płaską piłkę, musiałem dodawać dużo rotacji, przez co cierpiała siła uderzenia. Od samego początku świetnie czułem serwis, natomiast jakość gry woleja oceniam na poziomie zadawalającym. Ogólna ocena w tej kategorii nie jest najlepsza.

 

Nasza ocena ***

 

Komfort gry

 

System Cortex znakomicie radzi sobie z tłumieniem drgań w rakiecie. W praktyce tym modelem gra się komfortowo nawet nie używając tłumika drgań. Na korzyść wpływa również system GT, który znacznie poprawił stabilność tej rakiety przy mocnych uderzeniach. Tym modelem gra się dość łatwo, duży plus za duży sweet spot. Mógłbym polecić ta rakietę również średnio grającym amatorom tenisa – czego nie mogę z pewnością powiedzieć o Wilsonie oraz o mdelach Heada.

 

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

 

Pure   Drive stworzony jest przede wszystkim do mocno rotowanej gry z końca kortu. Nic dziwnego, że głownie używają tej rakiety specjaliści od gry na mączce ceglanej. Rakieta jest manewrowa, komfortowa i można ją również polecić  osobom, które nie mają perfekcyjnej techniki. Gorzej od konkurentów wypada ten model przy płaskiej grze na twardych szybkich kortach. Nie polecamy również tej rakiety do gry serwis/wolej.

 

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

 

Świetny model przeznaczony dla graczy trzymających się gównie linii końcowej. Świetne noty za dynamikę i komfort gry, gdyby jeszcze kontrola była na wyższym poziomie…

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 4296
PowrótDalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.