Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet amatorskich » Prince O3 Speedport Red
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Prince O3 Speedport Red   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Rakieta dla graczy na każdym poziomie  zaawansowania. Model ten posiada nowy system O3 Speedport, co mocno poprawia jej dynamikę w stosunku do poprzedniego modelu. Rakieta bardzo komfortowa oraz uniwersalna. Tak przedstawia ten model Prince – poniżej przedstawiamy nasze wrażenia z gry tym modelem.


Zawartość:

Materiał: GraphitExtreme / Copper / Titanium / Tungsten
Pow. główki: 677 cm2/105 cali kw.

Waga: 280 g
Balans: 335 mm
Sztywność: 68 ra
Długość: 685 mm / 27 cali
Ilość strun: 16 x 19

 

 


Design

 

Wygląd mocno kontrowersyjny – nam nie przypadł do gusty. Wyglądem najbardziej wyróżnia się spośród testowanych modeli, niestety według nas wyróżnia się w sposób negatywny….

 

Nasza ocena: ***

 

Technologia

 

System 03 Speedport, to ulepszona wersja systemu 03. Według Princa nowe rakiety są jeszcze bardziej dynamiczne oraz komfortowe dzięki dużemu pola trafienia (sweetspot). Rzeczywiście wrażenia z gry są jak najbardziej pozytywne, odczuliśmy lekką różnicę in plus w stosunku do poprzednika stąd nasza ocena…

 

Nasza ocena: ****

 

Dynamika

 

Prince wprowadzając system O3 mocno poprawił dynamikę w swoich rakietach. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Ogólnie bardzo dobre wrażenia z gry- piłka znakomicie odchodzi od naciągu, z dużą łatwością można jej nadać rotację awansującą.

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

Prince jest najcięższym modelem w teście, co pozytywnie wpływa na kontrolę zarówno w grze z końca kortu jak również przy siatce. W tej kategorii Prince jest w ścisłej czołówce naszego testu, oceniamy go na równi ze znakomitym Headem

 

Nasza ocena *****

 

Komfort gry

 

Duży Sweetspot, dobre tłumienie drgań oraz duża główka rakiety to największe atuty tego modelu w tej kategorii. Rakieta jest przyjemna, manewrowa, a przy tym „łatwa” również dla graczy całkowicie początkujących.

 

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

 

Duża główka rakiety to znak, że nie jest to rakieta dla graczy lubiących częste wypady do siatki. Jednak poza tym drobnym mankamentem Prince spisuje się w tej kategorii znakomicie. Tym modelem mogą grać również zawodnicy o dobrych tenisowych umiejętnościach.

 

Nasza ocena ****

 

Cena

 

W tej kategorii Prince podąża śladem Wilsona i nawet jest od niego trochę droższy. Faktycznie rakieta jest bardzo dobra – jednak dlaczego początkujący oraz średniozaawansowani gracze muszą płacić za to aż takie pieniądze…

 

Nasza ocena **

 

Podsumowanie

 

Wygląd rakiety to jest oczywiście kwestia indywidualna, jednak cena powyżej 700 zł jest naszym zdaniem nie do przyjęcia – szkoda ponieważ w pozostałych kategoriach naszego testu Prince prezentuje się znakomicie.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 1582
PowrótDalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.