Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet zawodniczych » AeroPro Drive GT 2010
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
AeroPro Drive GT 2010   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Według opisu katalogowego, rakieta jest przeznaczona dla graczy zaawansowanych jak również dla średnio grających amatorów. W dalszej części tekstu przedstawimy Wam prawdziwe oblicze nowej broni „Rafaela Nadala”


Zawartość:

Modelem tym grają : Rafael Nadal,  Jo-Wilfried Tsonga Caroline Wozniacki

PARAMETRY:

Materiał: Grafit / Tungsten

Pow. główki: 645 cm2/ 100 cali kw.

Waga: 300 g

Balans: 320 mm

Sztywność: 70 ra

Długość: 685 mm / 27 cali

Szer. ramy: 23/26/24 mm

Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

 

Nowy AeroPro Drive może się podobać. Faktycznie model 2010 nie szokuje swoim wyglądem tak jak było to podczas pierwszej prezentacji modelu serii Aero . Mimo wszystko nowa kolorystyka może się podobać. Rakieta wygląda nowocześnie, szczególnie gdy użyje się do niej czarnego naciągu – polecamy RPM Blast

 

Nasza ocena: *****

 

Technologia

 

W najnowszej serii  oprócz znanych z  już w poprzednim modelu systemów: Woofer oraz Cortex, Babolat wprowadził nowy system konstrukcji ramy GT – Graphite Tungsten (grafitowo/wolframowa konstrukcja ramy). Nowy system  sprawia, że obecny model jest jeszcze bardziej stabilny w stosunku do poprzednika.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Znakomita dynamika gry to zdecydowanie największy atut tej rakiety. Porównując ten model w stosunku do konkurencyjnych zawodniczych rakiet innych firm mam wrażenie, że piłka „sama odchodzi”  od rakiety.  Z dużą łatwością posyłałem mocne, rotowane piłki

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

AeroPro Drive ustępuje w tej dziedzinie testowanym konkurentom. Biorąc do ręki Babolata początkowo miałem problemy z kontrolą mocnych płaskich uderzeń,  ten model rakiety nie jest również stworzony dla woleistów. Mimo wszystko podczas gry z końca kortu z każdą godziną  coraz lepiej rozumiałem się z tą rakietą, mimo wszystko końcowa ocena jest niższa niż u konkurentów.

 

Nasza ocena ***

 

Komfort gry

 

System Cortex znakomicie radzi sobie z tłumieniem drgań w rakiecie. W praktyce tym modelem gra się komfortowo nawet nie używając tłumika drgań. Babolat ma stosunkowo duży sweet spot, dzięki temu, wybacza nam drobne błędy techniczne.

 

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

 

AeroPro  Drive storzony jest dla osób preferujących agresywny styl gry z końca kortu. Stosunkowo duża główka rakiety oraz szeroka rama sprawiają, że nie jest to wymarzony model dla osób często atakujących przy siatce. Z drugiej strony ten model Babolata świetnie nadaje się dla osób grających na średnim poziomie amatorskim. Babolat pod tym względem zdecydowanie odstawia konkurencję w tyle

 

Nasza ocena *****

 

Podsumowanie

 

Świetny model przeznaczony dla graczy trzymających się gównie linii końcowej. Świetna dynamika, komfort gry oraz uniwersalność to największe atuty tego modelu.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 1922
PowrótDalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.