Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet amatorskich » Wilson BLX Khamsin Five
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Wilson BLX Khamsin Five   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Rakieta dla początkujących i średnio grających tenisistów, szukających komfortowej rakiety i precyzyjnej.
Zaprojektowana dla osób grających ze średnim zamachem, dzięki dużej główce rakiety Wilson znakomicie nadaje się dla osób stawiających pierwsze tenisowe kroki.


Zawartość:

PARAMETRY:

Materiał: Karophite Black / Basalt
Pow. główki: 697 cm2/108 cali kw.

Waga: 266 g
Balans: 341 mm
Sztywność: 68 ra
Długość: 685 mm / 27 cali
Ilość strun: 16 x 20

 


Design

 

Wilson wygląda bardzo podobnie do modelu „ Rogera Federera” – jest to duży tej rakiety. Nowoczesna wygląd a zarazem brak wyróżniających się elementów- tak właśnie powinien wyglądać Wilson.

 

Nasza ocena: *****

 

Technologia

 

Dzięki zastosowaniu w tej rakiecie najnowszej technologii Wilsona – BLX czyli zastosowaniu bazaltu, ten model znakomicie tłumi drgania.  Dzięki temu grając tym Wilsonem uderzenia są czyste, a gra jest bardzo komfortowa nawet przy niecentrycznych uderzeniach.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Duża główka rakiety, mocny wyważenie na główkę rakiety oraz szeroki profil ramy – to wszystko sprawia że uderzenia są bardzo dynamiczne. Łatwo nadaje się piłce rotację awansującą, piłka ma również znakomite odejście przy serwisie. W tej kategorii Wilson spisuje się znakomicie .

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

Niestety znakomita dynamika nie idzie tutaj w parze z kontrolą. Nie polecamy tej rakiety osobom, które grają obszernym zamachem – wówczas ciężko będzie trafić w wybraną część kortu. Podczas testów mieliśmy również sporo problemów w grze przy siatce. Jeżeli potrzebujecie większej kontroli, to warto sięgnąć po model  Wilson BLX Khamsin Five z główką o powierzchni 98 cali kw.

 

Nasza ocena ***

 

Komfort gry

 

Znakomity komfort gry, duża łatwość gry dzięki dużej główce. Brak negatywnych drgań również jest dużym atutem, szczególnie dla osób początkujących. Rakieta jest lekka, manewrowa i co najważniejsze komfortowa, stąd nasza ocenia :

 

Nasza ocena *****

 

Uniwersalność

 

Ten model Wilsona jest znakomity dla początkujących graczy, oraz amatorów na średnim poziomie. Tak jak wcześniej wspominaliśmy z uwagi na słabą kontrolę nie polecamy jej  graczom, którzy mają dobrze opanowaną technikę gry. Khamsin Five najlepiej sprawdza się w grze z końca kortu,  przy woleju mieliśmy spore problemy z precyzyjnym trafieniem.

 

Nasza ocena ***

 

Cena

 

Niestety Wilson nie jest tani – za ten model musimy wydać około 700 zł. W tej cenie mamy prawie dwie rakiety Babolata. Czy ta rakieta jest warta swojej ceny – naszym zdaniem początkujący gracze powinni wybrać tańszą opcję.

 

Nasza ocena **

 

Podsumowanie

 

Znakomita dynamika oraz komfort gry to największe atuty tego modelu. Możemy „przymknąć oko” na słabszą kontrolę, gdyby tylko nie ta cena….

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 1469
PowrótDalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.