Katalog » Rakiet tenisowych » Rakiet amatorskich » Head YouTek Instinct Lite
Kategorie
Rakiety tenisowe
Naciągi tenisowe
Torby i plecaki
Akcesoria
Obuwie
Odzież
Piłki
REDAKCYJNE TESTY
Akcesorii->
Rakiet tenisowych->
  Rakiet amatorskich
  Rakiet juniorskich
  Rakiet zawodniczych
Naciągów tenisowych
Toreb i plecaków
Obuwia->
Odzieży->
Piłek
NAJNOWSZE TESTY !
Dunlop Biomimetic 300 Tour
Head YOUTEK Prestige MidPlus
Pure Drive GT
Head YOUTEK Radical Pro
Wilson BLX Six One 95
Testy redakcji tenisportal.com
Head YouTek Instinct Lite   Data: 13 lipca 2012
Wstęp:
Model  Heada przeznaczony dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Jest to jeden z częściej wybieranych modeli przez osoby średniozaawansowane, a nawet początkujące.


Zawartość:

PARAMETRY:

Materiał: Grafit/D30
Pow. główki: 680 cm2/105 cali kw.

Waga: 265 g
Balans: 340 mm
Sztywność: 68 ra
Długość: 685 mm / 27 cali
Ilość strun: 16 x 19

 

 

Design

 

YouTek Instinct Lite podąża najnowszą linią modeli Heada. Rakieta wygląda świeżo i nowocześnie. Kolor żółto-czarny również powinien większości graczom przypaść do gustu.

 

Nasza ocena: *****

 

Technologia

 

W tym modelu mamy do czynienia z najnowszym systemem Heada YouTek.  Według opisu system posiada zdolność wyczucia intencji gracza – dostosowuje się do gracza.  Przy szybkich uderzeniach rakieta staje się sztywniejsza w celu zwiększenia mocy, z kolei przy lżejszych uderzeniach rama staje się bardziej miękka- dając większe czucie.  W praktyce bardzo dobre odczucia zarówno przy mocnych jak również delikatnych (precyzyjnych)  uderzeniach.

 

Nasza ocena: *****

 

Dynamika

 

Niska waga oraz wyważenie na główkę pomagają uzyskać bardzo dobrą dynamikę gry – szczególnie z końca kortu. W porównaniu do konkurencji, model ten nieznacznie przegrywa z Wilsonem, ale ogólne wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

 

Nasza ocena *****

 

Kontrola

 

Head jest również znakomitą propozycją dla młodych zawodników, którzy szukają pierwszej pełnowymiarowej rakiety. Świetne wyniki zarówno przy mocnych płaskich uderzeniach jak również przy woleju. W naszym teście Head wyprzedza konkurentów, nawet znakomitego Babolata

 

Nasza ocena *****

 

Komfort gry

 

Duży sweet spot, czyste uderzeni, nawet w przypadku niecentrycznych trafień pokazują, że ten model jest pod tym względem znakomicie dopracowany.

 

Nasza ocena ***

 

Uniwersalność

 

Ten model Heada jest znakomity dla początkujących graczy, jak również dla zawodników na średnim poziomie. Instinct Lite sprawdza się w grze z końca kortu, ma również niezłe właściwości w grze przy siatce. Już po kilku uderzeniach bardzo dobrze „rozumieliśmy” się z Headem.

 

Nasza ocena ****

 

Cena

 

Za Heada trzeba zapłacić około 100 zł więcej niż za testowany model Babolata. Z drugiej strony Instinct Lite znacznie wygrywa w tej kategorii z Wilsonem oraz Princem. Za nieco ponad 400 zł możemy kupić rakietę bardzo wysokiej klasy.

 

Nasza ocena ****

 

Podsumowanie

 

Świetnie dopracowana rakieta, wyposażona w najnowszy system YouTek. Polecamy ją osobom grającym rekreacyjnie lub też młodym zawodnikom. Z pewnością można kupić rakietę tańszą, mimo wszystko uważamy, że ten model jest wart swojej ceny.

 

 

Ocena Tenisportal.com:

*fatalnie

** miernie

*** dostatecznie

**** dobrze

***** wzorowoStatystyka:
Przeglądano: 1530
PowrótDalej
Producenci
Adidas
Babolat
Dunlop
Head
Nike
Prince
Pro's Pro
Tretorn
Wilson
Wyszukiwanie
Wyraz(y):
Wyszukiwanie zaawansowane

© 2008 - 2012 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.